HABER DETAYI
HASİAD'IN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ZİYARETİ 24.04.2019 - 12:50

HASİAD'IN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet ile Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler. Ayrıca, Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan yönetim kurulu üyelerini tanıtarak derneğimizin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi sundu.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, HASİAD Yönetim Kurulu’na nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 806 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

P9656

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği