HABER DETAYI
HASİAD EŞLİ ÜYE KOKTEYLİ 20.09.2019 - 11:03

HASİAD EŞLİ ÜYE KOKTEYLİ

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği, HASİAD Evi'mizde gerçekleştirilen üye kokteylinde dernek üyeleri ve eşleriyle bir araya geldi. İş dünyasının yoğun temposuna kısa bir mola verilen gecede ilk olarak Denetleme Kurulu Üyemiz Osman Yağcıoğlu'nun organize ettiği Türk Sanat Musikisi Dinletisi gerçekleşti. Ardından da O Ses Türkiye Yarışması finalisti hemşehrimiz Nihat Mugil sahne aldı. Yoğun katılımla gerçekleşen gecede dernek üyeleri gönüllerince eğlendiler

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 611 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

DX9L2

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği