HABERLER
HASİAD 24. GALA GECESİ VE YENİ ÜYE PLAKET TÖRENİ 22.08.2019

HASİAD 24 YAŞINDA!

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) olarak 24. yılımızı üyelerimiz ve protokolün katılımıyla The Museum Hotel Antakya’da gerçekleşen "24. Gala Gecesi ve Yeni Üye Plaket Tö  ... »  

HASİAD'IN HATAY VALİLİĞİ TAZİYE ZİYARETİ 19.08.2019

HASİAD'IN HATAY VALİLİĞİ TAZİYE ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan, Yönetim Kurulundan oluşan heyetle birlikte Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan'ı ziyaret ederek babası merhum Kaya Doğan için taziye   ... »  

ZAFER TÜRKOĞLU AYAKKABICILIK ZİYARETİ 08.08.2019

ZAFER TÜRKOĞLU AYAKKABICILIK ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ilimizin önemli sektörlerinden ayakkabı imalatı üzerine faaliyet gösteren Zafer Türkoğlu Ayakkabıcılık firma sahibi Zafer Türk  ... »  

ANTAKYA TEKNOKENT KOLEJİ'NİN HASİAD ZİYARETİ 18.07.2019

ANTAKYA TEKNOKENT KOLEJİ'NİN HASİAD ZİYARETİ

Sanayicilemizin en büyük sorunu olan mühendis ve ara elaman konusunu çözmek amacıyla bünyesinde açmış olduğu 2.800 mlik atölye alanıyla çocukla  ... »  

BEYAZ KALE SATRANÇ KULÜBÜ'NÜN HASİAD ZİYARETİ 16.07.2019

BEYAZ KALE SATRANÇ KULÜBÜ'NÜN HASİAD ZİYARETİ

Beyaz Kale Satranç Kulübü Kurucusu ve Eğitmeni Erkal Büyükaşık, Dünya ve Türkiye Turnuvalarında şampiyonlukları bulunan öğrencile  ... »  

BM DÜNYA GIDA PROGRAMI YETKİLİLERİNİN MÜZE HOTEL ZİYARETİ 04.07.2019

HATAY'IN DÜNYAYA ANLATILACAK BİRÇOK ÖZELLİĞİ VAR

Avrupa Komisyonu Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü, Dünya Gıda Programı (WFP) ve Türk Kızılay yetkilileri, ilimizdeki programları k  ... »  

BM DÜNYA GIDA PROGRAMI YETKİLİLERİNİN HASİAD ZİYARETİ 04.07.2019

STK’LARIN BİRLİKTELİĞİ

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) Hatay-Osmaniye Bölge Koordinatörlüğü organizesiyle ve derneğimiz ev sahipliğinde düzenlenen Hatay ve bölgedeki mültecilere i  ... »  

DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI HATAY TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ 27.06.2019

DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI HATAY TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Dış İşleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz'i makamında ziyare  ... »  

KERİM RİFAİOĞLU ZİYARETİ 25.06.2019

KERİM RİFAİOĞLU ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri bilişim sistemleri üzerine faaliyet gösteren Ritech Bilişim firma sahibi üyemiz Kerim Rifaioğlu'nu ziyaret ettiler. Dernek üyeliğinin hayırlı olmasını dil  ... »  

FUAT CEMALİGİL ZİYARETİ 25.06.2019

FUAT CEMALİGİL ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cem-Kar İnşaat firma sahibi Fuat Cemaligil'i ziyaret ederek sektör ve firma faaliyetlerine yönelik bilgi aldılar.  ... »  

Sayfa: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

6RVQ2

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği