HABERLER
HASİAD'IN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ZİYARETİ 24.04.2019

HASİAD'IN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet ile Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı makamında ziya
  ... »  

HASİAD’IN DEFNE KAYMAKAMLIĞI ZİYARETİ 24.04.2019

HASİAD’IN DEFNE KAYMAKAMLIĞI ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Defne Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK’ü makamında ziyaret ederek dernek ve
  ... »  

HASİAD'IN DEFNE BELEDİYESİ ZİYARETİ 24.04.2019

HASİAD'IN DEFNE BELEDİYESİ ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.   ... »  

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN HASİAD ZİYARETİ 22.04.2019

GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE

Bahçeşehir Koleji öğrencileri Cengiz Akar, Defne Su Kavak, Aslı Reyyan Dikmen, Eymen Dönmez ve Duru Çeliktaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla
  ... »  

HASİAD'IN HATAY BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİ 22.04.2019

HASİAD'IN HATAY BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinden oluşan heyet ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr  ... »  

HASİAD'IN ANTAKYA KAYMAKAMLIĞI ZİYARETİ 22.04.2019

HASİAD'IN ANTAKYA KAYMAKAMLIĞI ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli'yi makamında ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette bölgemizde iş dü  ... »  

HATAY YAPI, İNŞAAT VE GAYRİMENKUL FUARI 10.04.2019

HATAY YAPI, İNŞAAT VE GAYRİMENKUL FUARI

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hatay Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı'nda stant açan üyelerimiz ve katılımcıları zi
  ... »  

ANTAKYA MÜZE HOTEL ZİYARETİ 09.04.2019

ANTAKYA MÜZE HOTEL ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ilimizin önemli yatırımlarından ve bitme aşamasında olan Antakya Müze Hotel'i ziyaret ederek proje ile i  ... »  

İŞKUR VE SGK İL MÜDÜRLERİ'NİN HASİAD ZİYARETİ 02.04.2019

İŞKUR VE SGK İL MÜDÜRLERİ'NİN HASİAD ZİYARETİ

SGK İl Müdürü Hamit Bal ve İşkur İl Müdürü Ziya Yüksel derneğimizi ziyaret ederek İstihdam Seferberliği ve yeni istihdam paketleri ile ilgili bilgil  ... »  

SAADET PARTİSİ HEYETİNİN HASİAD ZİYARETİ 26.03.2019

SAADET PARTİSİ HEYETİNİN HASİAD ZİYARETİ

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Yıldız, Antakya Belediyesi Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, Saadet Partisi Genel İdare Komisyonu Üyesi aynı zamanda  ... »  

Sayfa: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

794WC

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği